A3 Haber

Uşak’ta iplik fabrikasında yangın

Uşak’ta iplik fabrikasında yangın

Uşak’ta iplik fabrikasında yangın
Ağustos 22
13:50 2022

Uşak’ta bir iplik fabrikasında yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri, yangını 7 saat sonra kontrol altına aldı.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi 101’inci Cadde’deki iplik fabrikasında, saat 09.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler, içerideki kolay yanan malzemeler nedeniyle kısa sürede büyüdü. Gökyüzüne yükselen kara duman, kentin birçok noktasından görüldü.

İhbar üzerine bölgeye dokuz itfaiye aracı sevk edildi. Ekipler, alevleri söndürmek için çalışma başlattı. Bu arada iplik yapımında kullanılan yünler de dışarı taşındı.

İtfaiye eri dumandan etkilendi

Uşak’ta, iplik fabrikasında çıkan yangında, duvarların yıkılması ile alevler daha da büyüdü. Yangını söndürme çalışmaları sürerken, dumandan etkilenen 1 itfaiye eri de Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan itfaiye erinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Vali: Can kaybı yok

Öte yandan Uşak Valisi Turan Ergün de bölgeye gelerek, yangınla ilgili bilgi aldı. Ergün, “Sabah saatlerinde 112 Acil Çağrı Merkezi’mize Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikada yangın ihbarı geldi. Uşak ve ilçe belediyelerinin itfaiye müdürlükleri, orman işletme müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etmektedir. Buradaki iplik ve ham madde yangına elverişli olduğu için alevler, kısa sürede büyüyebiliyor. Yangının openet kısmında çıktığı söyleniyor ancak sebepleri daha sonra itfaiye ekiplerince belirlenecektir. Şu anda öncelikli amacımız, yangını söndürmek. Herhangi bir can kaybımız bulunmamaktadır” dedi.

Kontrol altına alındı

Uşak’ta, iplik fabrikasında çıkan yangın, 7 saatte güçlükle kontrol altına alınarak söndürüldü. Soğutma çalışmaları sürerken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor. (DHA)

 

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER