A3 Haber

Ahat Andican, İyi Parti’den istifa etti: Yönetimle uyumlu çalışabilme imkânı kalmadı

Ahat Andican, İyi Parti’den istifa etti: Yönetimle uyumlu çalışabilme imkânı kalmadı

Ahat Andican, İyi Parti’den istifa etti: Yönetimle uyumlu çalışabilme imkânı kalmadı
Haziran 12
09:47 2023

Eski Devlet Bakanı ve önceki dönem İyi Parti Milletvekili olan Ahat Andican, kurucusu olduğu partisinden istifa ettiğini “Ne yazık ki bugün geldiğimiz noktada İyi Parti yönetimi ile siyasal ve yapısal açıdan uyumlu bir çalışma yürütme imkânı kalmamış durumdadır” sözleriyle duyurdu.

Ahat Andican, Twitter hesabından açıklama yaparak İyi Parti’den istifa etti. Andican, muhalefet yapmaya, partisiz olarak devam edeceğini belirtti.

“Bugün itibarıyla kurucusu ve milletvekili olmaktan onur duyduğum İyi Parti üyeliğimi sonlandırmış bulunuyorum” diyen Andican açıklamasında şunları kaydetti:

“Daha önce iki dönem milletvekilliği, bir dönem bakanlık yapmış bir siyasetçi olarak, korku ve baskı ikliminin hâkim olduğu bir dönemde, Cumhuriyet değerleriyle ve Atatürk Türkiye’siyle kavgalı bir zihniyete karşı mücadele etmenin milli bir görev olduğu inancıyla elimi taşın altına koymuş, İyi Parti kurucusu olmuştum. Meclisin 27. Dönemi boyunca yüzlerce TV programına çıkmış, bazı meclis konuşmaları sosyal medyada bir milyondan fazla izlenmiş, seçim bölgelerinde cadde, mahalle, sokak ve ev düzeyinde saha çalışmaları yapmış bir milletvekili olarak İyi Partiye gerektiği şekilde hizmet etmiş olduğuma inanıyorum. Kuşkusuz takdir yüce milletimizindir.

Ne yazık ki bugün geldiğimiz noktada İyi Parti Yönetimi ile siyasal ve yapısal açıdan uyumlu bir çalışma yürütme imkanı kalmamış durumdadır.

Diğer taraftan oy için devletin tüm kurum ve kaynaklarını insafsızca kullanmaktan, din suistimali yapmaktan, vatandaşlık satmaktan, cumhuriyet düşmanlarını meclise taşımaktan, yalan sloganlar ve montaj videolarla halkı aldatmaktan çekinmeyen bu zihniyet küçük bir farkla da olsa seçimleri kazanmıştır ve iktidarını sürdürmektedir.

Dolayısıyla mücadele devam etmelidir. Bu nedenle ‘Partisiz Muhalefet’ saflarına katılmış bulunuyorum. Bugünden sonra sade bir vatandaş olarak bulabildiğim her mecrada yukarıda tanımladığım zihniyete karşı mücadeleyi sürdüreceğim.

Geçmiş yasama döneminde oylarıyla beni Meclis’e taşıyan, takdirleriyle cesaretlendiren, yapıcı eleştirileriyle yol gösteren güzel yurdumun tüm insanlarına teşekkür ediyor, en içten sevgi, saygı ve esenlik dileklerimi sunuyorum.“

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER