A3 Haber

Şarkıcı Gülşen tutuklandı

Şarkıcı Gülşen tutuklandı

Şarkıcı Gülşen tutuklandı
Ağustos 25
20:20 2022

Gülşen, geçen Nisan’da bir konseri sırasında konserinde kullandığı bir cümle nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’de ifade verdikten sonra adliyeye götürülmüş, savcılık Gülşen’in tutuklanmasına talep etmişti. Gülşen tutuklandı.

Şarkıcı Gülşen, bugün evinden alınarak ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştü. Gülşen, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’de ifade verdikten sonra adliyeye sevk edilmişti. Gülşen’e eşi Ozan Çolakoğlu ile avukatı eşlik etmişti.

Gülşen, savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından tutuklanması talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Nöbetçi sulh ceza hakimliği, Gülşen hakkında tutuklama kararı verdi.

Gülşen geçen Nisan’da bir konseri sırasında sahnedeyken iki şarkı arasında bir espri yaparak, “İmam hatipte okumuş, sapıklığı oradan geliyor” demişti.

Ne olmuştu?

Gülşen’in Nisan’da verdiği bir konser sırasında, iki şarkı arasında, esprili bir dille “İmam hatipte okumuş, sapıklığı oradan geliyor” demesinin yer aldığı bir video dün dolaşıma sokulmuştu. Kime söylendiği belli olmayan söz konusu ifadenin yer aldığı videonun yayılmasının ardından Twitter’da #GülşenTuklansın diye etiket açılmıştı.

İstanbul başsavcılığı dün gece şarkıcı hakkında halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçundan resen soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. Ardından Gülşen hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Gülşen, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye götürüldü. Gülşen’e evli olduğu Ozan Çolakoğlu ile avukatı eşlik etti.

Gülşen, savcılık işlemlerinin ardından Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nce, şarkıcının ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’ suçundan tutuklanmasına karar verildi.

“Provokatif amaçlı servis edildiğini düşünüyorum”

Sözcü’den Fırat Fıstık’ın haberine göre suçlamayı kabul etmeyen Gülşen, grubunda Miraç adlı müzisyenin “imam” lakabı olduğunu söyleyerek şunları dedi:

  • Arkadaşlarla kendi aramızda “aptal, salak, sapık” olarak şakalaşırız. Talihsizlik olarak bu iki kelime bir araya gelmiştir. Arkadaşımız imam hatipte okumamıştır. Miraç’ın soy ismini ve iletişimini hatırlamıyorum. Grupta tüm arkadaşlarımın lakabı mevcuttur.
  • Bu konuşma, konserin hatırlamadığım bir aşamasında muhtemelen şarkı arasında Miraç ile aramızda geçen bir konuşmadır. Ben orkestrama hitaben “Beni seyircilerinin arasında omuzlarınızda taşıyın” demem üzerine bana okrestra arasından “Seni imam taşısın” şeklinde cevap gelince, bahse konu konuşma Miraç’la aramızda geçmiştir. Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım.
  • Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından, ne amaçla servis edildi bilmiyorum. Ancak provakatif amaçlı olarak servis edildiğini düşünüyorum. Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek, onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım. Ülkenin tüm değerlerine ve hassasiyetlerine saygım sonsuzdur. Kesinlike atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ayrıca yaşanan olayın zamansız bir yerde gerçekleşmesi talihsizliktir.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER