A3 Haber

Çirkin paylaşıma CHP ve İYİ Parti’den ortak tepki: Protesto için Tuzla Belediyesi’ne gidecekler

Çirkin paylaşıma CHP ve İYİ Parti’den ortak tepki: Protesto için Tuzla Belediyesi’ne gidecekler

Çirkin paylaşıma CHP ve İYİ Parti’den ortak tepki: Protesto için Tuzla Belediyesi’ne gidecekler
Aralık 29
08:06 2022

Tuzla Belediye Meclisi üyesi AKP’li Türel Ağyol, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Akşener’in Ankara Ahlatlıbel’de çekildikleri fotoğrafı paylaşarak hakarette bulundu. Daha sonra paylaşımını silen Ağyol, “Bu üzücü paylaşımımdan dolayı sayın Meral Akşener başta olmak üzere herkesten özür dilerim” dedi. Paylaşıma tepki gösteren CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu, bugün saat 12’de Tuzla Belediyesi önüne gideceklerini açıkladı.

İstanbul Tuzla Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi Türel Ağyol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in görüşmesine ilişkin tweet’e ‘kaset’ göndermeli yorum yazınca büyük tepki çekti. İYİ Parti ve CHP belediye binası önüne gidecek.

Akşener ve Kılıçdaroğlu, ‘altılı masa’nın ilk kez toplandığı Ankara Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri’nde buluşmuştu.

AKP’li Ağyol, görüşmeye ilişkin CHP Fotoğraf Servisi’nin tweet’inin altına şu yorumu yazdı: “Umarım bu geceki birliktelikten kaset çıkmaz.”

Ağyol, daha önce birçok siyasinin özel anlarına dair görüntülerinin basına sızdırılmasını ima ettiği kaset paylaşımını büyük tepki alınca silerek, Akşener’den özür diledi.

Belediye önüne çağrı

Ağyol’a tepkiler gelmeye devam ederken CHP ve İYİ Parti’nin il başkanları, perşembe saat 12.00’de belediye önünde toplanacaklarını duyurdu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter’dan şunları yazdı: “Kaybettiğini gören AKP ahlaksızlıkta da sınır tanımamaya başladı. Kadın, erkek omuz omuza memleket sevdasına mücadele etmeyi bilmeyen AK Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesinin yapmış olduğu ahlâksız sosyal medya paylaşımına karşı: Yarın saat 12.00’de Tuzla Belediyesi önündeyiz! İYİ Parti İl Başkanı Sayın Buğra Kavuncu ve örgütlerimizle birlikte hep birlikte sesimizi yükseltecek ve bu ahlaksız anlayışı memleketin başından def edeceğiz çok yakında!”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da şunları dedi: “AK Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesinin yapmış olduğu ahlâksız sosyal medya paylaşımına tepkimizi yarın gür bir sesle göstereceğiz. Saat 12.00’da, Tuzla Belediyesi önünde buluşalım ve siyasetin bu çirkin yüzüne, bunun kaynağını aldığı asıl seviyesiz odaklara tepkimizi duyuralım.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER