A3 Haber

Nazilli’de restorandaki patlama: Ölen yedi kişinin kimlikleri belli oldu

Nazilli’de restorandaki patlama: Ölen yedi kişinin kimlikleri belli oldu

Nazilli’de restorandaki patlama: Ölen yedi kişinin kimlikleri belli oldu
Aralık 31
16:04 2022

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir döner firmasına ait restoranın mutfak bölümünde tüp değişimi sırasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden yedi kişinin kimlikleri belli oldu. Ölenlerin 45 yaşındaki Fatma Danaş, 38 yaşındaki Neslihan Karaboğa, çocukları 11 yaşındaki Lale Nur Karaboğa, 10 yaşındaki Gamze Karaboğa ve 4 yaşındaki Cansu Karaboğa ile 37 yaşındaki Emine Düztepe ve 14 yaşındaki kızı İrem Düztepe olduğu belirtildi.

Nazilli ilçesi Altıntaş Mahallesi Kıbrıs Caddesi’nde, bir döner firmasına ait iki katlı restoranın mutfak bölümünde, dün saat 15.15 sıralarında tüp değişimi sırasında gaz sıkışması sonucu patlama oldu. Patlamayla birlikte yangın çıktı. İhbar üzerine adrese çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Patlamada yedi kişi yaşamını yitirirken, beş kişi de yaralandı. Yaralılar Mustafa Görkem Balkık, Cennet Yeldi, Merve Bayar, Osman Sakızcı ve Hasan Pehlivan Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Durumu ağır olan Cennet Yeldi, buradaki ilk müdahalenin ardından İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ölen yedi kişinin cenazesi ise otopsi için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Ölenlerin kimlikleri belirlendi. Aydın Valiliği’nin ‘Twitter’ hesabından yapılan açıklamada, faciada yaşamını yitiren 7 kişinin Fatma Danaş, Neslihan Karaboğa ile kızları Lale Nur Karaboğa, Gamze Karaboğa ve Cansu Karaboğa ile Emine Düztepe, kızı İrem Düztepe olduğu belirtildi.

Neslihan Karaboğa ve üç çocuğunun Aydın’ın Karacasu ilçesi Başaran Mahallesi’nde oturdukları, gezmek için Nazilli’ye geldikleri belirlendi.

Emine Düztepe ve kızı İrem Düztepe’nin ise yaşadıkları Aydın’ın Kuyucak ilçesi Kurtuluş Mahallesi’nden 1 hafta önce Nazilli’ye taşındıkları öğrenildi. Düztepe’nin büyük kızı Sıla Düztepe’nin ise aç olmadığını söyleyip yemeğe gelmediği bildirildi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER