A3 Haber

CHP’nin seçim sloganı belli oldu: “Türkiye hakkını alacak”

CHP’nin seçim sloganı belli oldu: “Türkiye hakkını alacak”

CHP’nin seçim sloganı belli oldu: “Türkiye hakkını alacak”
Nisan 12
11:32 2023

CHP, milletvekili aday listelerinin de belirlenmesiyle seçim kampanyasını başlatıyor. Partinin sloganı “Türkiye hakkını alacak” olarak belirlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak “Sana Söz” sloganıyla seçim kampanyasını başlatmıştı. Ayrı bir kampanya da yürütecek CHP’de hem ittifak vurgusu hem de parti sloganı öne çıktı.

Diken’den Altan Sancar’ın haberine göre CHP’nin parti sloganı “Türkiye hakkını alacak” olarak belirlendi. Diğer yandan, ittifakı vurgulamak ve ortak listelerin gerekliliğine işaret etmek için “Birleşe birleşe kazanacağız” söylemi öne çıkarılacak.

Milletvekili adaylarının tanıtımlarında aynı sloganlar kullanılacak ve kampanya şehirler için özelleştirilecek. Böylece vekil adaylarının kentlerine özgü kampanya ekipmanlarında kentlerin adı kullanılarak yurttaşlara haklarını alacakları söylenecek. Özelleştirilen kampanya “İstanbul hakkını alacak”, “Muğla hakkını alacak” gibi örneklerle kentlerde dolaşıma sokulacak. Kampanya için her milletvekili adayının kişisel web sitesi açması istendi. Kartvizitlerde yalnızca “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganı kullanılacak.

CHP’nin kampanya rengiyse mavinin tonları olarak belirlendi ve Kılıçdaroğlu’nun kampanyasıyla uyum amaçlandı.

Kampanyada çocuklara için ayrı bir söylem öne çıkacak. “Çocuklar hakkını alacak” sloganına ek olarak hazırlanacak balonlarda “Çocuklar hep gülecek” ifadesine de yer verilecek. Balonlarda kullanılacak renklerin Türkiye’deki yaygın herhangi bir görüşün rengi olmamasına özen gösterilecek.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER