A3 Haber

Sinan Oğan ikinci tur şartını açıkladı: Kılıçdaroğlu’nu desteklerim ancak…

Sinan Oğan ikinci tur şartını açıkladı: Kılıçdaroğlu’nu desteklerim ancak…

Sinan Oğan ikinci tur şartını açıkladı: Kılıçdaroğlu’nu desteklerim ancak…
Mayıs 15
04:16 2023

Resmi olmayan sonuçlara göre seçimler ikinci tura kaldı. Seçimlerin ikinci tura kalmasıyla gözler ATA İttifakı’nın lideri Sinan Oğan’a çevrildi. Oğan, Alman Der Spiegel dergisine ikinci tura ilişkin açıklamalarda bulundu.

14 Mayıs seçimlerinde oy verme işleminin tamamlanmasının ardından oyların sayımına geçildi. Resmi olmayan sonuçlara göre seçimler ikinci tura kaldı.

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, seçimlerden sonra Alman Der Spiegel dergisine verdiği söyleşide, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ancak HDP’nin siyasi sistemin dışında bırakılması durumunda destekleyeceğini söyledi.

Der Spiegel’den Maximilian Popp’un aktardığına göre Oğan, “Kılıçdaroğlu’nu sadece HDP siyasi sistemin dışında bırakılırsa desteklerim” dedi.

Oğan’dan açıklama

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, yaptığı açıklamada “Seçim sonuçlarını doğrudan etkileyecek bir noktaya geldik, bunu başarı olarak görüyoruz” diye konuştu.

Oğan’ın açıklamasından başlıklar şöyle:

  • Zor şartlarda seçim çalışması yürüttük ve bugün Türkiye’deki seçim sonuçlarını doğrudan etkileyecek bir noktaya geldik. Bunu kendi adımıza başarı olarak görüyorum. Aslında bizim beklediğimiz oy daha da üstteydi ancak Türkiye’deki seçim şartları malum. Bununla ilgili değerlendirmemi daha sonra yapacağım.
  • Önümüzdeki 1-2 gün içerisinde hızlı bir şekilde ATA İttifakı Genel Başkanları ve tabanımızla görüşmeler yapacağım. Buna göre de bir netice belirleyeceğiz. Bu neticenin durumuna göre de yol haritamızı ortaya çıkaracağız. Ondan sonra da önümüzdeki 14 günlük süre içerisinde biz de üzerimize düşeni yapacağız. Milletimiz müsterih olsun.
  • Türkiye’yi asla bir krize düşmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu seçim göstermiştir ki bu seçimin en istikrarlı davranını biz olduk. Bu seçim sürecini en doğru yöneten biz olduk ve tutunduğumuz tavırla da seçim sonuçlarını doğrudan etkiledik ve değiştirdik.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER