A3 Haber

Alibaba’dan koronavirüsün vurduğu Çin’e 2.8 milyar dolar kredi desteği

Alibaba’dan koronavirüsün vurduğu Çin’e 2.8 milyar dolar kredi desteği

Alibaba’dan koronavirüsün vurduğu Çin’e 2.8 milyar dolar kredi desteği
Şubat 10
17:02 2020

İnternet üzerinden ürün satın alma hizmeti ile bir dünya devine dönüşen Çinli Alibaba Holding’den koronavirüsün vurduğu ülkesine finansal destek açıklaması geldi.

Alibaba, holdinge bağlı Ant Financial’s MYBank’ın Çin’deki şirketlere 2.86 milyar dolar kredi vereceğini açıkladı. Şirket açıklamayı Çin’in sosyal medyası Weibo’daki resmi hesabı üzerinden yaptı.

Açıklamada koronavirüsün en çok etkili olduğu Hubei bölgesindeki şirketlere üç ay boyunca sıfır faizden bir yıllık kredi sunulacağı belirtildi. Açıklamaya göre bu şirketlere bir yıllık kredinin kalan kısmında ise yüzde 20 faiz indirimi yapılacak.

Hong Kong’un en zengininden 18 milyon dolar yardım

Euronews’te yer alan habere göre, Hong Kong’un en zengin kişisi Li Ka Shing, yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınının merkezindeki Çin’in Vuhan kentine yardım için yaklaşık 18 milyon dolar bağışta bulundu.

TheStraitTimes’ın haberine göre, 91 yaşındaki iş insanı Li Ka Shing’in vakfının Vuhan için yaptığı 17,87 milyon dolar bağış, Çin Kızılhaçı aracılığıyla dağıtılacak.

Vakfın, Hong Kong ve Vuhan’daki sağlık çalışanlarına yardım için malzeme sağladığı da belirtildi. Li’nin 28,3 milyar dolar servete sahip olduğu ifade ediliyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER