A3 Haber

Bu toplantıya sadece CHP’li belediye başkanını çağırmadılar

Bu toplantıya sadece CHP’li belediye başkanını çağırmadılar

Bu toplantıya sadece CHP’li belediye başkanını çağırmadılar
Haziran 29
08:13 2020

Kocaeli’de yaşanan bir olay, kadının ve muhalefetin nasıl dışlandığını gösterdi. CHP’li vekil Tahsin Tarhan, “Bu tavır ayrımcı bir eylem” dedi.

“AKP’den önce kadının adı yoktu” diyen AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin’in sözleri tartışılırken, Kocaeli’de yaşanan bir olay kadının ve muhalefetin nasıl dışlandığını gösterdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kocaeli ziyareti ve düzenlediği toplantıya herkes davet edildi, sadece Kocaeli’nin tek kadın belediye başkanı ve CHP eski milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet çağrılmadı.

Sözcü’de yer alan habere göre Kurum’un önceki gün yaptığı Kocaeli ziyareti ve Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Kocaeli Milletvekilleri Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Sami Çakır, Cemil Yaman, Akif Yılmaz, Emine Zeybek, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, 11 ilçe belediye başkanı, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman katıldı.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in çağrılmamasına tepki gösterdi ve “Sadece Hürriyet’in dışarıda bırakılması millet iradesine saygısızlıktır. İzmitli vatandaşların oylarıyla belediye başkanlığına seçilen ve halen bu görevi başarıyla yürüten Hürriyet’e yapılan bu tavır, başkanın şahsında İzmit halkı ve CHP’ye yönelik ayrımcı bir eylemdir” dedi.

CHP’li Belediye Başkanı Hürriyet: Yüzde 50 oyla seçildim, devlet geleneği çağrılmamı gerektirir

Kocaeli’nin en büyük ilçesi İzmit’in Belediye Başkanı CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet, o toplantıya çağrılmamasına tepki gösterdi. Hürriyet, “12 ilçe belediye başkanıyız ve millet ittifakının kazandığı belediye başkanı da benim ve bir tek ben davetli değildim. Yüzde 50 oyla seçildim. Keşke çağırsalardı seve seve o toplantıya katılırdım. Çünkü yapılacak yatırımlar, sorunlar siyaset üstüdür. Devlet geleneği de çağrılmamı gerektirirdi. Üzüldüm” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER