A3 Haber

Para saçtığı videolar ortaya çıkmıştı: Erdoğan’ın koruması olduğu iddia edilen Hakan Tek gözaltına alındı

Para saçtığı videolar ortaya çıkmıştı: Erdoğan’ın koruması olduğu iddia edilen Hakan Tek gözaltına alındı

Para saçtığı videolar ortaya çıkmıştı: Erdoğan’ın koruması olduğu iddia edilen Hakan Tek gözaltına alındı
Nisan 07
14:11 2021

AKP Genel Merkez’de büro çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nun uyuşturucu kullanırken görüntüleri gündemdeki yerini korurken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruması olduğu iddia edilen Hakan Tek’in lüks araç ve deste deste paralarla paylaşım yapması gündeme oturdu. CHP’li Alpay Antmen, Fuat Oktay’ın yanıtlaması talebiyle soru önergesi vermişti. Emniyet’ten konuya ilişkin açıklama yaparken, “Cumhurbaşkanlığı’nda görevli değil. Gözaltına alındı” ifadeleri kullanıldı.

Uyuşturucu kullanırken görüntülenen ve lüks yaşam tarzıyla gündeme gelen eski AKP çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nun ardından sosyal medyada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın koruması olduğu ileri sürülen Hakan Tek isimli kişinin paylaşımları gündem oldu.

Lüks araçlarla ve deste deste paralarla paylaşım yapan Hakan Tek’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile çektirdiği fotoğrafları bulunuyor.

Görüntülere tepki gösteren CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen de sosyal medyadan şu paylaşımı yaptı:

“1 – Milyonluk arabalara binen ve yüzbinlerce dolar ve Avro ile video çeken bu kişi Recep Tayyip Erdoğan’ın koruması mıdır?

2 – Bu kişi koruma ise bu kadar parayı nereden kazanmıştır? Yahut bu paralar başkalarının mıdır? Öyleyse bunlar kimlerdir?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumasına ait olduğu iddia edilen videoyu paylaşarak “Bir kez daha soruyoruz; 128 milyar dolar nerede?” dedi.

Emniyet’ten açıklama: Gözaltına alındı

Görüntüler üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü açıklama yaparak kendisini koruma olarak tanıtan Hakan Tek’in gözaltına alındığını belirtti.

Emniyet’in açıklaması şöyle:

“Bazı sosyal medya platformlarında yer alan “Erdoğan’ın koruması olduğu iddia edilen H.T.’nin para videoları ortaya çıktı” başlıklı haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Bahse konu iddia üzerine başlatılan incelemede, 1989 Kayseri doğumlu olduğu tespit edilen şahsın, Kocasinan / KAYSERİ adresinde ikamet kaydının olduğu anlaşılmıştır.

Dezenformasyon yapan şahsın, “Cumhurbaşkanlığı’nın yakın koruması olduğu” iddiası asılsızdır. Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Özel bir şirkette şoför olarak çalışan H.T, “Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi” gerekçesi ile gözaltına alınmıştır.

Son dönemde Türk Polis Teşkilatına yönelik iftira kampanyasının son halkası olarak değerlendirilen iddiayı gündeme taşıyan hesaplar hakkında gerekli tespitler yapılmış olup adli mercilere suç duyurusunda bulunulacaktır.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER