A3 Haber

“Cübbeli Ahmet” camide biber gazlı saldırıyı CHP’ye bağladı

“Cübbeli Ahmet” camide biber gazlı saldırıyı CHP’ye bağladı
Mayıs 04
23:09 2021

“Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Furkan Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul’un çağrısı sonrası Gaziantep’te üç ayrı camide yaşananları CHP ile ilişkilendirdi.

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul’un çağrısı sonrası Gaziantep’te üç ayrı camide yaşananlara dair açıklamada bulundu.

Ünlü, camide biber gazlı müdahale görüntüleriyle gündeme gelen Furkan Vakfı üyelerini “vatanımızı bölmek için uğraşan adamlar” olarak niteleyip CHP ile ilişkilendirdi.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle: “Camide provokasyon yapanlar Furkan Vakfı üyeleridir ki bunlar hem Fetö ile hem Pkk ile iç içe olan ve vatanımızı bölmek için uğraşan adamlardır. Devletimizin ve hükümetimizin camilere ve cemaatlerine verdiği önem ve değer ortada iken Furkan Vakfı mensuplarının bu provokasyonları Pkk çevrelerine ve Chp’ye can simidi olmuştur. Bu insanları Chp sözcüleri ve Pkk çevreleri destekliyorsa bunların cami cemaati olmadığını zaten anlamak lazımdır. Akıllıya bir işaret yeter, ahmak olana ise bin sarâhat yetmez.”

Ne olmuştu?

Dün Gaziantep’te bazı camilerde “itikaf” denilen ibadete başlayan Furkan Vakfı üyeleri polis ve bekçilerin biber gazlı saldırısının ardından gözaltına alınmıştı. Bugün de olaylarla ilgili olarak söz konusu vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul gözaltına alınmıştı.

İlgili haberler: