A3 Haber

Kılıçdaroğlu: Birileri hazmedemiyor, belediyelerimizi kıskanıyorlar

Kılıçdaroğlu: Birileri hazmedemiyor, belediyelerimizi kıskanıyorlar

Kılıçdaroğlu: Birileri hazmedemiyor, belediyelerimizi kıskanıyorlar
Aralık 23
19:10 2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da gençlere seslenerek, “Otoriter yönetimi demokratik yollara değiştireceksiniz. Dünya siyaset tarihine başarıyı altın harflerle yazacaksınız. 6 milyon 300 bin genç Türkiye’de Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırdım diyeceksiniz” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da Çukurova Belediyesi’nin toplu açılış törenine katıldı.

Törende Çukurova Belediyesi’nin sinevizyon gösterimi yapıldı. Gönüllü Anneler Topluluğu Temsilcisi Gülcan Akyüz, otizmli bir çocuğu olduğunu söyleyerek, özel gereksinimli çocukların aileleri için yapılan mola evinin kendilerine nefes aldıracağını “Evlatlarımızın emin ellerde olduğunu bilerek bizler de günlük ihtiyaçlarımızı gidereceğiz” diye açıkladı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Ona Türkiye’nin ihtiyacı var. Türkiye’nin umudu Kemal Kılıçdaroğlu’na Çukurova adına bizi kırmayıp geldiği için teşekkür ediyorum. Bizler göreve geldikten yedi ay sonra toplu açılış yapamaya başladık. Ondan sonra her yıl gelenek haline getirdik. Sizlere ne söz verdikse hepsini yapmaya çalıştık” dedi. Çetin, 2024’te onuncu toplu açılışı yapmayı planladıklarını ekledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Görüyorsunuz ki Türkiye’nin her karışındaki belediyelerimiz hizmetler sunuyor. Sadece bunları yapmıyor vatandaşımızın her zor durumunda yanında bulunuyor. Sadece asfalt yapan, bina diken belediye başkanı olmaktan çok vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarına da ciddi biçimde eğiliyorlar” diye konuştu.

“Her kuruşun hesabını size veriyor”

Kılıçdaroğlu, gençlere seslenerek, “Önce gençlere sesleneyim. Sevgili gençler önümüzdeki seçimin kaderini sizler belirleyeceksiniz. Otoriter yönetimi demokratik yollarla değiştireceksiniz. Dünya siyaset tarihine başarıyı altın harflerle yazacaksınız. 6 milyon 300 bin genç Türkiye’de Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırdım diyeceksiniz. Sizlere inancım tamdır. Gençler Türkiye’nin kaderini değiştirdikten sonra bu ülkede huzuru, kardeşliği, dostluğu sağlayacağız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin çalıştığını kaydederek, “Çalışmalarını birileri hazmedemiyor. Kıskanıyorlar. Şanlıurfa’ya gittim elektrik sorunu var. Onlara şu teklifte bulundum. Önümüzdeki yerel seçimlerde Şanlıurfa’nın belediye başkanlığını CHP’ye verirseniz, güneş tarlalarını kuracağım, elektriği bedava vereceğim dedim… Biz yapacağımız her şeyin sözünü veririz. Belediyelerimiz tıkır tıkır çalışıyor, her kuruşun hesabını size veriyor. Belediye başkanlarımıza ve bize güvenin önümüzdeki süreçte çok güzel şeyler yapacağız” dedi. (ANKA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER