A3 Haber

AKP’nin Bağcılar belediye başkan adayı belli oldu

AKP’nin Bağcılar belediye başkan adayı belli oldu

AKP’nin Bağcılar belediye başkan adayı belli oldu
Nisan 15
12:18 2022

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Bağcılar Belediye Başkan adaylarının Abdullah Özdemir olduğunu açıkladı.

Bağcılar Belediye Meclisi AKP grup toplantısı, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe başkanlığında yapıldı.

Grup toplantısında sağlık sorunları sebebiyle Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Lokman Çağırıcı’nın yerine aday gösterilecek isim üzerine görüşüldü. Yapılan istişareler neticesinde Kabaktepe, AKP grubu olarak Bağcılar Belediye Başkan Adayı’nın 39 yaşındaki Abdullah Özdemir olduğunu duyurdu.

Abdullah Özdemir kimdir?

Özdemir’in siyasete 2006 yılında Bağcılar İlçe Gençlik Kolları’nda başladığı belirtildi. Abdullah Özdemir, 11 Kasım 2007 tarihinde II.Olağan ve 14 Ağustos 2011 tarihinde III. Olağan İlçe Gençlik Kolları Kongrelerinde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi.

Özdemir, bu süre içerisinde Amerika / Washington’da bir düşünce kuruluşunda Ortadoğu, Amerika ve Dünya Siyaseti üzerine eğitim aldı ve halen AKP Gençlik İstanbul İl Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu’nda görev alıyor. Özdemir Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı müracaatından dolayı Kasım 2013’te Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı. 2019 yerel seçimlerinde AKP Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçilen Özdemir, aynı zamanda İBB Meclisi Üyesi ve Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı görevini üstleniyor. İngilizce bilen Özdemir, evli ve 1 çocuk babası. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER