A3 Haber

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen: “Biz aslında seçimi çoktan başlattık”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen: “Biz aslında seçimi çoktan başlattık”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen: “Biz aslında seçimi çoktan başlattık”
Eylül 28
12:19 2022

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, 2023 seçimlerine doğru bütün şehirlerde, ilçelerde, mahallelerde olduklarını iddia etti. “Biz aslında seçimi çoktan başlattık” diyen Şen, muhalefeti hedef aldı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, muhalefeti hedef alarak, “Biz aslında seçimi çoktan başlattık. Bırak erken seçimi sen seçime hazırlan” ifadelerini kullandı.

Şen, partisinin il başkanlığınca bir restoranda düzenlenen “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları”nda yaptığı konuşmada, Gaziantep’te olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

2023 seçimlerine doğru bütün şehirlerde, ilçelerde, mahallelerde olduklarını savunan Şen, “Biz aslında seçimi çoktan başlattık. Bizim sevgili muhalefetimiz sürekli boş geziyor, canları sıkıldıkça ‘hadi erken seçim’ deyip oturup keyif çatarken biz mahallelerde, sokaklarda çalışıyorduk. Biz seçimi çoktan başlattık. Bırak erken seçimi sen seçime hazırlan” dedi.

Muhalefetin geleceğe dair, ülkeye dair bir şey söylemediğini iddia eden Şen, şöyle konuştu:

“Söyledikleri 6’lı masa. Hatırlayınız ABD Başkanı Biden’ın sözünü mealen söylüyorum, ‘Türkiye’deki dostlarımızı destekleyeceğiz ve Erdoğan’ı düşüreceğiz’ gibi bir söz söyledi. Bunu duyan muhalefetin ‘Sen kim oluyorsun da benim ülkemin siyasetine karışıyorsun’ demeleri gerekirken duymazlıktan geldiler ve sonra bir masa kuruldu. Bu masa ne masası sizce. Onların adlandırmasıyla Erdoğan’ı düşürme masası değil mi? Peki Biden ne demişti. Buradan hareketle o 6’lı masa 6’lı değil, 9’lu masa. O 6’lı masa Biden masası. O masada Biden var, PKK var, FETÖ var ve adı geçen diğer partiler var. Eğer böyle değilse çıksınlar söylesinler, reddetsinler, açıkça meydan okusunlar. ‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı düşüreceksem ben düşürürüm’ desinler. ‘Seçimi kazanacaksan ben kazanacağım, hele benim ülkemin Cumhurbaşkanı, oy veririm vermem başka bir şey, sen kim oluyorsun da benim ülkemin Cumhurbaşkanını düşüreceksin’ diye söylemeleri gerekir. Ama bunu duymadık, duymuyoruz.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER