A3 Haber

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi Kuru Otlar Üstüne’den ilk fragman yayımlandı

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi Kuru Otlar Üstüne’den ilk fragman yayımlandı

Haziran 10
18:01 2023

Cannes Film Festivali’nde Merve Dizdar’a “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandıran Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi Kuru Otlar Üstüne’den ilk fragman yayımlandı.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın 76’ncı Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapılan yeni filmi Kuru Otlar Üstüne’nin ilk fragmanı yayımlandı.

Altın Palmiye ödüllü yönetmen Ceylan’ın Kuru Otlar Üstünde filmi, 76. Cannes Film Festivali’nde 11 dakika boyunca ayakta alkışlanmış ve oyuncu Merve Dizdar, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü almıştı.

Geçen Mayıs’ta ilk tanıtım videosu yayınlana filmin, bu kez de ilk fragmanı paylaşıldı. Fragman, Nuri Bilge Ceylan’ın resmi YouTube hesabından paylaşıldı.

Oyuncu kadrosunda Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Musab Ekici ve Ece Bağcı’nın yer aldığı film, küçük bir köydeki zorunlu hizmetinin son yılında umutla İstanbul’a atanmayı bekleyen, ancak iki kız öğrencisi tarafından tacizle suçlanınca hayatı altüst olan resim öğretmeni Samet’in hikayesini anlatıyor.

Filmin Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği henüz açıklanmış değil. Ancak filmi Türkiye’de datıacak olan BirFilm’den yapılan açıklamada, “76. Cannes Film Festivali’nde Merve Dizdar’a En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazandıran Kuru Otlar Üstüne çok yakında Bir Film dağıtımıyla sinemalarda” dendi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER