A3 Haber

Erdoğan: 2023 Cumhur İttifakı’nın yeni bir zafer yılı olacak

Erdoğan: 2023 Cumhur İttifakı’nın yeni bir zafer yılı olacak
Aralık 19
14:35 2020

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılış Töreni’nde canlı bağlantı ile konuşuyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılış Töreni’nde canlı bağlantı ile konuşuyor. Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:
  • Ülkemize eser kazandırmaktan daha büyük bir siyaset, daha büyük bir hizmet, daha büyük bir şeref olmadığına inanıyorum.
  • İçeride ve dışarıda yılların alışkanlıklarını değiştirmek kolay değil. Terör örgütleri kullanmaktan darbe girişimlerine, siyasi ve ekonomik tuzaklardan yaptırımlara kadar her yöntemi kullanarak ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar, başarılı olamadılar.
  • Türkiye’nin egemenlik haklarını kullanmaktan asla tereddüt göstermeyeceğini kabul ettirmekte kararlıyız. Bizimle eşit şartlarda oturup konuşmaya hazır olan herkese kapımız da gönlümüz de açık. Tehditle, oyunlarla ülkemize diz çöktürme gayretinde olanlara söylüyorum, sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz.
  • İnsanımıza hizmet etmenin heyecanını yaşarken, üzüldüğümüz konu birilerinin ülkenin felaketinden medet uman bir psikolojiye dayanması ya da hareket etmesi. Tek umutları Türkiye’nin tökezlemesi, Türk milletinin sıkıntıya girmesi olan kifayetsiz muhterisleri biz de milletimiz de çok iyi tanıyor.
  • Geçtiğimiz günlerde Çin’e yolcu ettiğimiz yük treni hadisesinde bu zihniyeti bir defa gördük. Trenimiz 2 kıta 2 deniz ve 5 ülke kat edip hedefine ulaşacaktı. Bakanımız tarafından Çerkezköy’den uğurlanan ihracat trenimiz rutin gümrük işlemleri için Halkalı’ya geliyor, birileri hemen ayağa kaldırıyor. Bakanlığa sorsalar sebebini anında öğrenecekleri konuyu sırf hükumete saldırmak için kullanmaya çalıştılar. Halkalı’daki gümrük işlemlerini tamamlayan trenimiz 12 gün sonra Çin’e ulaştı.
  • Kendini vatana ait hisseden herkesin sevinçle karşılaması gereken bir olaydır. Aynı çarpık anlayışın yansımalarına her konuda rastlamak mümkün. Milletimiz bunları görüyor ve herkesi hakettiği konuma oturtuyor. Biz Türkiye için çalışmaya, üretmeye mücadele etmeye devam edeceğiz.
  • Dün TBMM’de 2021 bütçemiz kabul edildi. Komisyondan genel kurula kadar her aşamaya kadar bütçeye katkı veren tüm milletvekillerine şahsım, milletim adına teşekkür ederim. Cumhur İttifakı olarak sergilediğimiz güçlü dayanışma ile Başta Sayın Bahçeli olmak üzere bütçe sürecinin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağladık. Attığımız bu adımlar, adı millet olan aslında zillet durumuna düşmüş PKK terör örgütüyle iç içe olanlara sesleniyorum: 2023 Cumhur İttifakı’nın yeni bir zafer yılı olacak. Milletimize verdiğimiz her sözü tutarak 2023’e alnımızın akıyla ulaşacağız.
  • Gaziantep’te maalesef özel sektöre ait bir hastanede bir tüp patlaması sonucu 9 can kaybımız oldu, Allah’tan bu vatandaşlarıma, kardeşlerime rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Rabbim bizleri bu tür felaketlerden muhafaza etsin diyorum.